Kronikë

Cërrik/Merren peng 3 adoleshentë, autorët i dhunojnë e më pas i lirojnë. Shkak xheloziaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 18/12/22 |
Opi Nion

Tre adoleshentë janë arrestuar nga Policia e Cërrikut, pasi akuzohet se kanë marrë peng në makinën e tyre tre bashkëmoshatarë të tyre, mes të cilëve edhe një vajzë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive xhelozie.
Pasi i kanë goditur me grushte e shkelma tre adoleshentët duke u shkaktuar dëmtime të lehta i kanë lënë të lirë.

Mësohet se janë arrestuar Klodjan Xhavari, Diamant Pupuleku dhe Gurali Shkoza.

“Këta shtetas në bashkëpunim me njëri -tjetrin për motive të dobëta e xhelozie kanë marrë me forcë në automjet tre adoleshentët, ndërmjet tyre një femër (15-16-vjeçarë) dhe në dalje të Cërrikut i kanë goditur me grushte e shkelma duke u shkaktuar dëmtime të lehta dhe më pas i kanë lënë të lirë”-njofton policia.

 

Pas