Kryesore

Zbulohen formacionet zyrtare/ Si rreshtohen Argjentina dhe Franca në finalen e BotëroritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 18/12/22 |
Opi Nion

Argjentina dhe Franca do të ndeshen me njëra-tjetrën në finalen e madhe të Botërorit të Katarit, në stadiumin “Lusail”. Dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të rëndësishëm për kombe, me trajnerët Scaloni dhe Deschamps që kanë zbardhur formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Argjentina: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Leo Messi. Julián Álvarez.

Franca: Lloris; Koundé, Varane, Upamecano, Théo Hernandez; Antoine Griezmann, Tchouaméni, Rabiot; Dembélé, Giroud, Mbappé.

Pas