Aktualitet

Çekia heq kufizimet e udhëtimit për qytetarët shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 28/06/21 |
Opi Nion

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar ditën e sotme se janë hequr të gjitha kufizimet për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Çekisë.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se për të vizituar Çekinë, nuk nevojitet rezultati i testit, edhe as vaksinat nuk janë të detyrueshme.

Për të udhëtuar, pasagjerëve do t’i kërkohet vetëm bileta, pasaporta dhe maska mbrojtëse.

Njoftimi i TIA-s

Çekia

Nga sot, hiqen të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë në Çeki.

As testi, as vaksinat nuk janë të detyrueshme. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska.

Ju faleminderit për bashkëpunimin,

Tirana International Airport/Opinion.al

Pas