Kryesore

Çantat më super luksoze, nuk do t’i besoni çmimet e tyre marramendëse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 07/09/18 |
b.f

A do të blesh një nga çanta më të shtrenjta të projektuesve në botë?

Nga Hermes në Lana Marks, më poshtë keni çantat që kryesojnë listën për të qenë më të shtrenjtat në botë.

Mouawad 1001 Nights- është një çantë e gjitha diamanti dhe kushton plotë 3.8 milionë dollarë amerikan, ajo ka ka 4517 diamante.

Canta Hermès Kelly Rose Gold kushton 2 million dolar amerikan është ndërtuar nga lërkura e krokodilit dhe nga ari i fortë.

Kjo kuletë mbretërore dhe e sofistikuar vjen nga projektuesi japonez i bizhuterive, Ginza Tanaka. Ajo u krijua duke përdorur platin dhe përmban një rrip diamanti të ndashëm që mund të përdoret si një gjerdan. Kushton plot 1.4 milion dollar amerikan.

Hermes vazhdon të mbizotërojë në listën e shtrenjtë të kuletave me ccantwn e saj Chaine d’Ancre. I emëruar me vend për 1.160 lidhjet me diamant, çanta është një trajtim për ata që kërkojnë diçka më unike. Kushton 1.4 milion dollar.

Vetëm një Lana Marks Cleopatra Clutch del çdo vit në treg, duke i bërë ato jashtëzakonisht të rralla dhe shumë të vlefshme. Çmimi e këtyre kuletave janë nga 100,000 dollar amerikan në 400,000 dollar amerikan./OPINION.AL

Pas