Bota

Bruksel/Furgoni futet me shpejtësi në një kafene, lëndohen 6 personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 26/08/22 |
Opi Nion

6 persona kanë mbetur të lënduar pasi një furgon u fut me shpejtësi në ambientin e një kafeneje në qendër të Brukselit këtë të premte.

Sipas Reuters, drejtuesi i fugonit është larguar menjëherë pas ngjarjes ndërsa është shpallur në kërkim nga policia.

Ndërkohë, bëhet me dije se të lënduarit kanë marrë plagë të lehta dhe se nuk ka qenë nevoja që të dërgoheshin në spital.

Mbetet ende e paqartë për autoritetet vendase nëse ky ishte një aksident i qëllimshëm./Opinion.al

 

Pas