Kronikë

Brilant Martinaj shënjestër e atentatit, e shkuara e tij me precedentëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:21 - 17/07/22 |
el ida

Edhe pse ende i pakonfirmuar zyrtarisht, familjarët kanë bërë të ditur se një nga 3 viktimat e atentatit të sotëm në mbikalimin e Fushë Krujës ka qenë edhe Brilant Martinaj.

23-vjeçari, i afërt i Ervis Martinajt nuk është një emër i panjohur për mediat dhe drejtësinë. Dy vjet më parë ai u shpall në kërkim për vrasjen e efektivit të policisë Xhulio Prela, por më pas u lirua nga akuza. Dyshohet se shënjestër e atentatit ka qenë pikërisht Brilant Martinaj./Opinion.al

Pas