Politikë

Braho: Në protestën tek selia e PD përveç Alibeajt,do vriteshin Bardhi e Salianji


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 11/01/22 |
Opi Nion

Ish-deputeti i PS Spartak Braho deklaron se në protestën e 8 janarit të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, përveç nënkryetarit të PD, Enkelejd Alibeaj do të vriteshin edhe 4 persona të tjerë, mes tyre Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji.

 “Fakti që Alibeaj nuk shkoi ditën e ngjarjes atje tregoi që u tremb dhe kishte vend për tu trembur. Nga burime brenda PD-së, nuk ishte vetëm Alibeaj në listë, ishin edhe 4 të tjerë në listë për tu linçuar. Thashë do ketë një vrasje në formën e goditjes prapa shpine siç ka vepruar që 30 vite Sali Berisha, nuk është gjë e re, është filozofi e Berishës, ballë për ballë asnjëherë. Nuk është aq trim si duket. Ka qenë Bardhi, Salianji, edhe nja dy të tjerë. Rëndësi ka që shyqyr nuk ndodhi kjo është falë edhe masave që morën strukturat përgjegjëse ligjzbatuese. U shmangen një pjesë e tyre. Alibeaj u shoqërua me gardistë”, tha Braho në Report Tv.

Para protestës, Braho deklaroi se deputet me inicialet E.A do të vritej gjatë protestës së 8 janarit. Për keto deklarata, Sali Berisha ka thënë se Braho duhet të thirret në prokurori dhe të dëshmojë për informacionin.

Një njeri që njofton se do të vritet një deputet, ai njeri duhet të thirret që të nesërmen në Prokurori. Duhet të tregoi ose është bashkëpunëtor në krim. duhet të ndiqet penalisht nëse nuk jep prova dhe fakte. Dihet Edi Rama e ka atë njeri intim. Nuk ndodh kund kjo. Kjo vetë personalisht nuk mbrapa këtij kurthi të turpshëm. Ky kurth stiset nga Rama. Kjo është shumë e hapur. Sa mora vesh që do vritej Enkelejd Alibeaj më shkoi mendja te zonja Alibeaj, që kam respekt për të”, deklaroi Berisha./ Opinion.al

Pas