Aktualitet

Bllokoi trafikun te Unaza e Re për videon në TikTok,procedohet 21-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 25/08/21 |
Opi Nion

Policia ka proceduar penalisht një vajzë 21-vjeçare, e cila bashkë me shoqet e saj bllokoi rrugën në Unazën e Re për të bërë një video në aplikacionin Tik-Tok.

Bëhet me dije nga burime zyrtare se bëhet fjalë për një 21-vjeçare, me inicialet V.D., banuese në Tiranë e cila pas kontrolleve ka rezultuar edhe e papajisur me leje drejtimi.

E reja e cila drejtonte mjetin “Mercedes Benz” me ngjyrë të bardhë, është gjobitur me 50.000 lekë të rinj, ndërsa mjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

“Nisur nga publikimi në media sociale, i një videoje ku shfaqej një shtetase, e cila nga verifikimi rezultoi se më datë 22.08.2021, kishte ndaluar automjetin në karrexhatë, në rrugën “Teodor Keko” dhe së bashku me pasagjeret që udhëtonin me të, kryente veprime të ndaluara në rrugë, duke krijuar një gjendje të rrezikshme dhe bllokim të trafikut, efektivët e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, pasi identifikuan zonën dhe të dhënat e automjetit, bënë të mundur konstatimin dhe shoqërimin e automjetit, si dhe procedimin penal të drejtueses, shtetases V. D., 21 vjeçe, banuese në Tiranë, për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt, pasi rezultoi e papajisur me leje drejtimi. Gjithashtu, kjo shtetase u ndëshkua me masë administrative 50.000 lekë të rinj, për veprime të ndaluara në rrugë, ndërsa mjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Ndërkohë po punohet për identifikimin dhe procedimin e personit përgjegjës që i ka besuar mjetin shtetases së papajisur me leje drejtimi.”, thuhet në njoftimin e policisë.

Pas