Aktualitet

Bllokimi i trafikut ajror/ Rama-Metës:Kërkon rrëzimin e qeverisë e shtetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:43 - 07/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ditën e sotme Presidentit Ilir Meta lidhur me deklaratën e këtij të fundit për ndalim e trafikut ajror.

Nëpërmjet një postimi në “Tëitter” Rama shkruan ndër të tjera Meta kërkon rrëzimin e qevërisë dhe të vetë shtetit.

Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!”– shkruan Rama./Opinion.al

Pas