Aktualitet

Bllokimi i aeroportit, lëshohen urdhër-arreste për tre persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 08/04/21 |
Opi Nion

Është lëshuar urdhër-ndalimi për tre nga kontrollorët e trafikut ajror të cilët ndaluan punën ditën e djeshme duke pezulluar kështu fluturimet hyrëse dhe dalëse në vendin tonë.

Bëhet me dije se personat për të cilët është lëshuar urdhër-ndalimi janë: Kryetar i sindikatës së kontrollorëve Armando Fezga, përgjegjësja e turnit Flora Ndrecën dhe kontrollori Muhir Mezinin. Ata akuzohen për shpërdorim detyre. Ndërsa urdhër-ndalimi është lëshuar me kërkesë të prokurorisë.

Mësohet se pas dy ditësh, të tre këta persona pritet të dalin në gjykatë./Opinion.al

Pas