Bota

Blinken: 2.7 miliardë dollarë mbështetje për refugjatët ukrainas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 05/03/22 |
Opi Nion

Administrata Biden synon të ndajë 2.7 miliardë dollarë për të mbështetur refugjatët ukrainas dhe vendet që i mirëpresin ata, pas pushtimit rus. Kështu tha Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken, gjatë vizitës së tij në Poloni.

Më shumë se 1 milion ukrainas raportohet të kenë lënë vendin që kur Rusia nisi sulmet ndaj Ukrainës, ndërsa pjesa më e madhe e tyre kanë hyrë përmes kufirit me Poloninë./Opinion.al

Pas