InstaBIZ

Blerta u nda nga jeta pas ndërhyrjes në gju, dedikimi prekës i vëllezërve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:10 - 09/10/18 |
el ida

Ka kaluar një vit  nga koha kur 16-vjeçarja Blerta Pepa humbi jetën gjatë një operacioni në gju.

Vdekja e vajzës  bëri bujë një vit më parë. Familjarët e saj akuzuan spitalin privat dhe doktorët të cilët. Sipas  tyre ata u treguan të papërgjegjshëm me jetën e një fëmije.

Blerta ka qenë pjesëmarrëse në “Gjeniun e Vogël 6” . Dashuria e madhe për muzikën, ka bërë që dy vëllezërit e saj, t’i kushtojnë një këngë motrës së tyre.

Kënga, e cila titullohet “Si ta pranoj”, ende nuk është publikuar.  Por një pjesë e saj është bërë publike nga këngëtarja Aurela Gaçe në Instagram:

“Wow, dedikimi i dy vëllezërve për motrën, së shpejti në këngë”, shkruan Aurela, e cila e ka pjesë të stafit të saj vëllain e Blertës, Ermalin.

Familjarët e vajzës treguan për rastin në fjalë se vajzës së tyre i bënë anestezi e plotë, ndërkohë që duhej i pjesshme, duke qenë se ishte e vogël. Ndërhyrja në gju ishte planifikuar për në mëngjes, por mjekët e realizuan vonë në darkë pasi kirurgu, do të ikte në Greqi.

 

Pas