Aktualitet

“Blackout” në Shkodër, qyteti dhe të gjitha institucionet pa energji


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 25/10/18 |
b.f

Pjesa më e madhe e qytetit të Shkodrës është pa energji elektrike. OSHEE bëri të ditur se “për shkak të një avarie në celësin 20kV të nst Shkodra 1, kanë mbetur pa energji disa lagje të qytetit Shkodër. Brigadat e Oshee jane ne terren dhe po punojne per riparimin sa më shpejt te defektit”. Përpos abonenteve familjare dhe bizneseve pa energji kane mbetur edhe zyrat e shtetit, policia, ujesjellesi, etj.

Konkretisht janë pa energji:

Bashkia Shkodër

Prefektura

Ujësjellësi

Komisariati i Policisë

Lagjet “Vasil Shanto”, “Skenderbeg”, “Tom Kola”, “Perlat Rexhepi”, Hotel “Koloseu”, Rus, Dergut, Sarreq, Dobraç, Kiras, “Fari Ramadani”, “Vojo Kushi” “Qemal Stafa”.

Pas