Rajoni

Bilanc i zi, Maqedonia e Veriut shënon rekord viktimash ditore nga COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:26 - 25/10/20 |
Al Do

Maqedonia ka regjistruar sot bilancin më të zi që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 22 viktima gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu se janë regjistruar edhe 561 rasteve të reja me koronavirus, dhe 197 pacientë të shëruar.

Numri i përgjithshëm i të prekurve në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 26.954 ku prej tyre 18.627 janë shëruar dhe 919 kanë humbur jetën. Aktualisht në Maqedoni ka 7.408 raste aktive me COVID-19. /Opinion.al

Pas