Bota

Biden mposht COVID-19Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 27/07/22 |
Opi Nion

Presidenti amerikan, Joe Biden ka mposhtur  COVID-19. Pas testimeve të bëra të martën mbrëma dhe mërkurën në mëngjes, Biden ka rezultuar negativ.

“Kthim në Zyrën Ovale”, shkroi ai në Twitter, pasi Shtëpia e Bardhë publikoi përditësimin e fundit nga mjeku i tij, duke konfirmuar se ai kishte rezultuar negativ dhe tani mund t’i jap fund periudhës së izolimit.

Biden, 79 vjeç, rezultoi pozitiv një javëmë parë. Postimi i Bidenit përfshin një foto të një testi të shpejtë COVID-19, i cili tregon rezultatin negativ pas testimit.

“Faleminderit doktor për kujdesin dhe të gjithë juve për mbështetjen”, thuhet në postimin e presidentit në Tëitter.

Presidenti amerikan, Joe Biden, ishte infektuar me koronavirus më 21 korrik.

Biden është i vaksinuar plotësisht kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi, si dhe ka marrë dy doza përforcuese të vaksinës.

Për koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, është raportuar për herë të parë në dhjetor të vitit 2019 në Vuhan të Kinës.

Organizata Botërore e Shëndetësisë e pati shpallur koronavirusin si pandemi më 11 mars të vitit 2020.

Nënvarianti Omicron i koronavirusit – BA.5 – përhapet tejet lehtë dhe së fundi është duke nxitur një valë të re të infektimeve në Shtetet e Bashkuara.

Pas