Aktualitet

Berisha sulmon turin e Ramës, e krahason me Asadin e Sirisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:23 - 07/11/15 |
b.f

Nisjen e turit të Kryeministrit Rama nëpër Shqipëri, në moton “te pastrojme me tej Shqipërinë”, ish-Kryeministri Berisha e pagëzon me një emër të ri: “te pasurohemi me tej”!

“Te dashur miq, sot Edi Rama, nisi nga qyteti i Korçes, ku me Carapulin ndertoi ne zemer te tij kullen falike, monumentin e korrupsionit, turin e tij te ri me moton, sipas nje mesazhi qe me dergoi Vaska, nje i njohur i imi: “te pasurohemi me tej”!, shkruan Berisha në statusin e tij.

Berisha nuk ka humbur kohë të ironizojë me Ramën, teksa i referohet, Vaskës, mikut të tij që e informon ish-Kryeministrin nga Korca.

“Ne te vertete, Vaska ne mesazhin e tij ishte korrekt. Ai nuk fajsonte Ramen per kete, pasi sipas tij motoja ne platforme ishte e shkruajtur “te pastrojme me tej Shqiperine”, por fajsonte te pranishmit ne salle madje mbare korçaret, qe e lexonin dhe gumezhinin moton si: “te pasurohemi me tej”!!

Berisha ne statusin e tij, e krahason Ramen me Asadin:

Rama ne fjalen e tij paraelektorale bajate ju renditi korçareve listen e gjate te sukseseve imagjinare dhe e mbylli fjalen e tij me betimin se “rruga e vetme ishte rruga e tij”, pra rruga e pasurimit duke vjedhur pasurite publike me vllaun, ministrat, konfidentet e tij dhe duke degdisur shqiptaret, njelloj si Asadi i Sirise sirianet ne kampet e azilkerkuesve per kafshaten e gojes!”.  sb

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas