Aktualitet

Berisha shtyu Alibeajn, Rama:Një fragment nga zhvillimet në selinë e PD në Kuvend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 21/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka komentuar incidentin e ndodhur në parlament, ku ish-kryeministri Sali Berisha shtyu kreun e grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj. Rama tha se një episod i selisë së PD u shfaq në parlament.

“Një fragment nga zhvillimet në godinë këtu afër, mori një rrjedhë xhudiste parlamenti. Më vjen mirë që në gjithë këta zëra ca nga bota tjetër, u dëgjua një zë nga kjo botë dhe një zë që bëri sens në diskutim. I referohem zotit Mediu për të pasur parasysh se çfarë është procesi që duam. Ndërsa me shpirtrat e vdekur, ata më të lirët nuk janë fusha ime. Zoti Mediu faleminderit që e kujtuat këtu që presidenti u zgjodh me konsensus. Zgjedhjet me konsensus të presidentit ishin meritë e PS”, tha Rama.

Pas