Aktualitet

Berisha shkon te foltorja, ngrihet Garda. Felaj ndërpret seancënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 17/11/22 |
Opi Nion

Ka nisur me diskutime dhe debate seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë.

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka kërkoi vazhdimisht fjalën, ndërsa nënkryetarja Ermonela Felaj i tha se i rezulton të jetë deputet jashtë grupeve parlamentare.

Sakaq, kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është çuar dhe ka marrë fjalën në foltoren e Kuvendit. Ai është ndjekur nga deputetë mbështetës së tij, ndërsa garda është pozicionuar pas tij.

Drejtuesja e seancës Ermonela Felaj më pas ka ndërprerë seancën plenare në Kuvend për 5 minuta.

Pas