Aktualitet

Iu ndërpre fjala në seancë, Berisha në Facebook: Do mbrojmë të drejtat e shqiptarëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 17/11/22 |
Opi Nion

Pasi nuk i është dhënë fjala në seancën plenare në Kuvend, kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka dalë në një lidhje të drejtpërdrejtë në rrjetin social “Facebook” me ndjekësit e tij.

Në fjalën e tij. Berisha tha se ndodhen në Kuvend për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve.

“Jemi sot këtu për të mbrojtur të drejtat e popullit opozitar, për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve. Këta këtu sot diskutojnë për Europën, përjashtojnë nga fjalimi ish-ministrin e Jashtëm. Këta sot diskutojnë për Europën me hijen e tmerrshme të vjedhjeve që kanë bërë me djegësit dhe atë që po përgatisin me Portin e Durrësit. Këta vetëm me Europën që nuk ka asgjë. Sot Taulant Sharra që është de fakto Gentian Sharra me kryebanditin me të cilin ka tendera dhe afera më të pista flet në emër të vasalit të Putinit lidhur me rubla ruse dhe përralla babushkash”, deklaroi Berisha.

Pas