Kryesore

Berisha: Rama do shfrytëzojë Samitin për të shtypur të drejtat e popullit opozitarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 25/11/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha ka dhënë sinjale se Policia e Shtetit ka dhënë përgjigje negative për të lejuar zhvillimin e protestës së 6 dhjetorit.

Në konferencën për mediat, Berisha tha se kryeministri Edi Rama do të përdori samitin BE-Ballkani Perëndimor për të shtypur të drejtat e popullit opozitar.

E keni njoftuar policinë për protestën?

PD ka njoftuar policinë, kushtetuta e Shqipërisë ka vendosur që është i panevojshëm marrja e lejes. Cila është përgjigjja, është ajo që dikton Edi Rama. Ai do të shfrytëzojë samitin për të shtypur të drejtat dhe liritë e popullit opozitar.

Do të jetë një protestë e qetë?

Do të jetë një protestë civile, e cila nuk do të cenojë në asnjë rrethanë sigurinë e mysafirëve. Natyrisht një protestë strikt, armiqësore ndaj Edi Ramës.

Cili nga aleatët e PD-së keni ftuar t’i bashkohet kësaj proteste?

Aleatët janë të mirëpritur. Ftesa ime është për të gjithë aleatët dhe popullin opozitar. Çfarë vendimi marrin është në tagrin e tyre.

Pas