Kryesore

Berisha për Ramën: Droga bota e tij bujqësore, e ka rrethuar Kosovën me armiqësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 19/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha nga Korça ka hedhur sulme dhe akuza për kryeministrin Edi Rama lidhur me Ballkanin e Hapur.

Sipas Berishës, ky proces e largon Shqipërinë nga BE dhe Kosova.

Ndër të tjera ai tha se bota bujqësore e Ramës është kanabisi dhe droga.

E keni dëgjuar ndonjëherë të flasë për mollët e Korçës, apo për ullinjtë e Vlorës. Ky flet për kanabisin dhe drogën. Kjo është bota e tij bujqësore. Aspekti politik është më tragjik akoma. E ka rrethuar Kosovën me armiqësi. Ky ndihet afër me Beogradin, Kosova ndihet larg me Tiranën”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas