Aktualitet

Berisha nxjerr foton: Ka qenë me Ramën në Kiev, ja kush është famozi Dorian DuçkaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 25/01/23 |
Opi Nion

Berisha ka publikuar një foto ku shfaqet kryeministri Edi Rama me ish-këshilltarin e tij Dorian Duçka.

Në një status në rrjetet sociale Berisha bën me dije se fotoja e publikuar është nga vizita e kryeministrit Rama në Kiev, ndërsa thotë se Duçka është personi që shfaqet me një shishe në dorë.

“Rama me këshilltarin e tij Dorian Duçka në Kiev! Ps. Personi në cep majtas me shishe në dorë është famozi Dorian Duçka”-shkruan Berisha.

Dorian Duçka është një nga personat, emri i të cilit ka dalë si i lidhur me ish-zyrtarin e FBI-së të arrestuar në ShBA.

Sipas të dhënave nga dosja të bëra publike nga mediat, McGonigal  identifikohet në akt-padi si Personi B, i cili “ishte një shtetas shqiptar, i punësuar nga një konglomerat kinez energjie”. Personi B shërbente si një këshilltar jozyrtar i Kryeministrit të Shqipërisë, i cili kishte një llogari emaili dhe pasaportë zyrtare të qeverisë shqiptare dhe ka qënë ish-zyrtar i lartë i qeverisë shqiptare.”

Ndërkohë sipas dokumentit në fjalë, gjatë një udhëtimi në Shqipëri në vitin 2017, “më 9 shtator McGonigal u takua me kryeministrin shqiptar [Edi Rama] dhe me Personin B [Dorian Duçka].

Pas