Kryesore

Berisha nga Durrësi: Sharra është miniera e floririt e Edi RamësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 20/02/22 |
Opi Nion

Nga Durrësi ku prezantoi kandidatin e Shtëpisë së Lirisë Ardian Muka, ish-Kryeministri Berisha akuzoi qeverinë për vjedhje dhe grabitje milionashë në aferën e inceneratorëve. Ai e quajti Sharrën një minierë floriri të Kryeministrit Rama, ndërsa pohoi se e implikuar është edhe kandidatja e PS në Durrës, Emirjona Sako.

“Ministrat kanë vjedhur me valixhe, kanë grabitur milionat. Në aferën e djegësve janë futur në xhep miliona euro. Sharra është miniera e flororit e Edi Ramës. Veliaj privatizoi Sharrën e ia dha njeriut të vet, tani çdo ton pleh që depozitohet aty ju paguani 29 euro, kurse nëse shkon nga Durrësi 40 euro. Kjo është vjedhje e hapur, kurse dje ju nuk paguanit. Edhe Sako është e implikuar. Ka paguar taksa nga taksapaguesit e Durrësit 10 milionë euro. Ndodhi këtu groposja e plehrave. Rama i mbylli dosje Bashës këtu, por se nuk ia mbyll dot dosjen në Belgjikë. Luan Hoti është kopja e Bashës, se ka dhuratë nga Rama monopol të jahteve të Ramës nga Shkodra në Sarandë, monopoli është grabitje, korrupsion”, tha Berisha./Opinion.al

Pas