Aktualitet

Berisha mbron Ballistin: një kurth policesk i Edi Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 21/10/15 |
b.f

Ish- kryeministri Berisha i ka kushtuar një status të gjatë në FB e tij çështjes së Ballist Morinës dhe arrestimit të tij, të cilin e konsideron një kurth policesk të Edi Ramës. Në statusin e tij të gjatë, Berisha e analizon në detaje arrestimin e “Ballistit të Dronit”, duke e konsideruar atë si “amnistimin”, çlirimin e Olsi Rames dhe familjes kryeministrore nga akuza e dronmanit. “Ne takimin koke me koke Rama – Vuçiç ne Beograd, droni i Olsit ishte patatja e nxehte per te cilen u diskutua dy te tretat e kohes se takimit dhe Rames iu be e qarte se, akuza e dronmanit do t’i hiqej Olsit, vetem pasi Edi Rama do “dorezonte” autorin e vertet te dronit, Ballist Morinen. Vetem pas kesaj marreveshje te nivelit me te larte, Kryeministri i Serbise do te vinte ne Tirane dhe do njoftonte si rezultat te vetem konkret te vizites se tij historike ne Shqiperi “amnistimin”, çlirimin e Olsi Rames dhe familjes kryeministrore nga akuza e dronmanit, duke deklaruar para mediave pa e pyetur njeri se, dronmani famezi per serbet nuk ishte me Olsi Rama por dikush tjeter. A e beri kete deklarate publike, e cila Aleksandrit do t’i regjistrohet ne muret e kohes, sepse ia kerkoi Edi Rama, apo e beri per te fyer Edi Ramen, apo per te qetesuar ultrat e tij se ai vertet po qendronte ne krah te Edvinit por, dronin me flamurin sui generis te Shqiperise se bashkuar, nuk e kishte ngritur Olsi Rama por dikush tjetër, të cilin vet Rama do ta arrestojë! Ne perpjekjet banale gjer ne nauze (neveri) te Rames per te personalizuar apo qeverizuar fitoren historike te ekipit te kombit, hija e Ballist Morines te burgosur nuk ju nda atij per asnje sekond qe nga momenti qe ai urdheroi arrestim e tij”, shkruan Berisha ne Facebook.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas