-U tha në Opinion

Berisha i vendosur: Marrëveshja nuk mbështetet nga SHBA-të


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 13/09/18 |
b.f

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka qenë sot i ftuar në emisionin, “Opinion”, përballë Blendi Fevziut dhe 4 gazetarëve.

Berisha ka folur edhe një herë për shkëmbimin e territoreve mes Serbisë dhe Kosovës, duke sqaruar edhe një herë pozicionin e tij.

Ish-kryeministri  është shprehur se projekti për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk është një projekt Amerikan, duke shtuar se i dërguar i Senatit tha qartë që marrëveshjen e kërkon Rusia.

A është SHBA e përfshirë në projekt?

Absolutisht jo. Të dërguarit në Kosovë, kanë thënë që ne do shohim çfarë kanë thënë. Por i dërguari i Senati, tha qartë që marrëveshjen e kërkon Rusia.

Pse mos të kërkojmë në Ulqinin, Tuzin, Tetovën.  Por nuk mund ta bëjmë dot.

Pas