Politikë

Berisha: Do ulim çmimin e energjisë në 7 lekëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 05/11/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha deklaron se kur opozita të vij në pushtet biznesit të vogël do i ulet çmimi i energjisë me 7 lekë.

Në një takim me qytetarët në Tiranë, Berisha tha se fasha 800 KWH do të prekë 60% të qytetarëve shqiptarë, ndërsa dha garancinë se PD kurrë nuk do e vendo një fashë të tillë.

“Nuk mund të ekzistojë fasha 800 KWH. Ajo prek 60% të popullatës. Është gjithçka e krijuar nga vjedhja. Shqipëria prodhoi edhe këtë vit 100% të energjisë që konsumon. Por këta çfarë bëjnë? E shesin energjinë e digave tona me çmim 40 euro megavati dhe këtë e rishesin pastaj me 140 euro që të ndajnë 100 euro me qeveritarët dhe tregtarët e tyre. Kjo merr fund. Garantoj biznesin se çmimi i energjisë do zbresë 7 lekë. Garantoj familjarët se nuk do të ketë kurrë një fashë me 800, por çmimi do të zbresë nën 95 lekë, do të zbresë në 76 lekë”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas