Aktualitet

Berisha dhe Milena Harito, përplasje të forta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 12/11/15 |
b.f

Në seancën e sotme plenare, mes ish-Kryeministrit Berisha dhe Ministres Milena Harito ka patur përplasje të forta. Ministrja Harito i është kundërpërgjigjur Berishës lidhur me shprehjet që ai i ka perdorur per Ramën si neo-bllokmen dhe pasardhës i Spiro Kolekës, që sapo erdhi në pushtet shpalli dy projekte: Vilën e diktatorit dhe piramidën e tij.

Ministrja Harito i është kthyer Berishës direkt nga vendi, me shprehjen: pse s’i ka bërë xhaxhai yt ato?

Pas kësaj fjalie Berisha i është drejtuar zv. Kreytares së kuvendit t’i dalë për Zot xhelatit Mehmet Shehu, ndërsa ministres Harito i ka thënë:

“Më mirë mos më shty se mund të them shumë gjëra për ty, s’dua të them pikë. Kam një arsye që s’dua të flas, por po vazhdove e di vetë ti”.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas