Aktualitet

Bumçi: Ministri Bushati, fajtor për mospranimin e Kosovës në UNESSCO


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 12/11/15 |
b.f

Deputeti demokrat Aldo Bummci e ka cilësuar përgjegjës Ministrin e jashtëm Bushati dhe dikasterin e tij , për mospranimin e Kosovës në UNesco.

Nga foltorja e Kuvendit, Bumçi është shprehur se ky vendim është “dështim i Ministrisë së Jashtme, që nuk vuri në dispozicion intitucionet për lobimin e anëtarësimit të Kosovvës në UNESCO. Ne votuam Palestinën  në OKB, ndryshe nga aleatët tanë strategjikë dhe Palestina voti kundër Kosovës”, përfundoi Bummci.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas