Kryesore

Berisha: Basha pengu i Ramës, duan të asgjësojnë pluralizmin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:54 - 08/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berishë është takuar sot me demokratët në Elabsan,

Brisha vijojë akuzat ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, për të cilin tha se me vendimin që mori për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar, po asgjëson pluralizmin politik në vend.

Lideri historik i PD tha se vendimin e Bashës e orkestroi kryeministri Edi Rama, dhe se Basha është pengu i tij.

“Ish-kryetari aktual kalon nga humbja në humbe dhe nuk mendon që duhet tu hapi rrugë të tjerëve që të shkojnë drejt fitores. Në një akt të pashembullt, Edi Rama orkestron asgjësimin e pluralizmit në vend. Pengu i tij deklaron se vendimin për Berishën e mora vet, në një kohë kur nuk pyetën forumet e partisë. e mora vet për të shpëtuar karrigen e tij.-tha Berisha./Opinion.al

Pas