Aktualitet

“Bëhu e dashura ime të jesh drejtoreshë’, FRD reagon për skandalin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 21/04/21 |
Opi Nion

Partia Fryma e Re Demokratike ka reaguar pas skandalit të publikuar dje në emisionin Stop, ku shfaqej zyrtari i saj Ilir Hodaj teksa ngacmonte seksualisht një qytetare dhe i premtonte vende pune dhe poste pas zgjedhjeve.

Në një deklaratë për mediat, FRD distancohet nga akti dhe sqaron se personi që shfaqet në video nuk është pjesë e strukturave të partisë por është vetëofruar si vullnetar gjatë fushatës. Sipas, Frymës se Re Demokratike ai aktualisht kujdeset vetëm për gjeneratorin pasi në zyrat e partisë nuk ka energji elektrike.

Fryma e Re Demokratike distancohet kategorikisht dhe prerazi nga çdo person, që tenton të njollosë FRD dhe fushatën e saj, e cila gjatë gjithë jetës së saj politike nuk ka lidhje dhe sjellje me akte të kësaj natyre. Personi që paraqitet në emisionin “Stop”, nuk ka lidhje me asnjë strukturë të Frymës së Re Demokratike. Duke falenderuar emisionin “Stop” bëj me dije se, ky person është vetëofruar si vullnetar pranë zyrave të FRD-së në kohën e fushatës, dhe aktualisht kujdeset vetëm për gjeneratorin, meqënëse nuk kemi drita. Njerëz të tillë, mund të jenë infiltruar për të prodhuar skema skandalesh që, në rastin konkret, nuk kanë asnjë kontribut dhe përfshirje të mëparshme në strukturat e partisë, Fryma e Re Demokratike. FRD është e hapur për të gjithë mediat dhe opinion publik që të verifkojnë listat e antarësisë, dhe aq më tepër të strukturave të FRD-së, të degës Tiranë. Fryma e Re Demokratike është e hapur për çdo hetim të strukturave ligjzbatuese. Fryma e Re Demokratike do të vazhdojë me dinjitet fushatën, pa asnjë kompromis me votën e lirë, në koalicionin Aleanca për Ndryshim, dhe askush nuk mund të cënojë apo të përbaltë këtë betejë të ndershme me elektoratin në mbarë vendin”, thuhet në reagimin e FRD.

Në videon e publikuar ditën e djeshme Hodaj shfaqet teksa ngacmonte qytetaren në zyrën e tij, si dhe i kërkonte që të bëhej e dashura e tij pasi pas zgjedhjeve do ta bënte drejtoreshë.

Pas