Sport

Bayern Munich 80 milionë euro për Sane


               Publikuar në : 08:03 - 26/05/19 |
Opi Nion

Leroy Sane, sulmuesi gjerman që aktivizohet tek Manchester City, duket se shumë shpejtë mund të bëhet pjesë e skuadrës së Bayern Munich.

Sipas mediave, 23-vjeçari ka humbur dhe vendin e titullarit te City, pas përplasjeve që ka pasur me trajnerin Pep Guardiola.

Ndërkohë, interesimin e Bayernit për Sane e ka konfirmuar shefi ekzekutiv i bavareëzve, Karl Heinz Rumeinge.

Bayern kërkon që të plotësoj ekipi pas largimit të Robben dhe Ribery , ndërsa për drejtuesit e klubit gjerman, shërbimet e Sane janë të vlefshme për të rikuperuar klubin.

Bayern ka ofruar 80 milionë euro për Sane, ndërsa klubi anglez po shqyrtëon mundësinë e shitjes së futbollistit./ Opinion.al E.Xh.

Pas