Kronikë

Bashkëjetuesi i vrau motrën, i vëllai: Pa ti vra 4 pjesëtarë familjeje as ke varri…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:46 - 01/08/22 |
Opi Nion

Vëllai i Jetlira Elezi, 37-vjeçares që mbeti e vrarë pasi u qëllua me thikë nga bashkëjetuesi i saj, ka kërcënuar se do të hakmerret. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, vëllai i 37-vjeçares shkruan se pavarësisht arrestimit të autorit, ai do të marr hak ndaj 4 personave në familjen e tij. Ai shprehet se madje nuk do të shkojë as në varrin e së motrës, pa marr hakun e saj.

“Po ja u them juve si familje sepse pa ti vra 4 pjesëtarë familjeje as ke varri s’kam për t’i shku nëse s’ju vras”, shkruan Elezi.

Reagimi i vëllait të viktimës:

U prefsh npaqe o Ramiz Mici, u preft npaqe familia jote fmit e tuj. Po ju them Juve u prefshit npaqe se s’mund tja them motres time qe ti i ngule thikën sot. Po ja u them juve si familje sepse pa ti vra 4 pjesëtarë familjeje as ke varri s’kam për t’i shku nëse s’ju vras…ke 4 njolla gjaku ktu nfoto qe kto 4 njolla gjaku qe ti i derdhe nga motra ime d’un 4 koka nga familja jote…

Vrapo ti arratisu ti po mor po po du ta di se per sa koh do vraposh….familja jote do pergjigjet me gjak e me kok robi nga un personalisht o ti rop q*m do e marr hakun i vetem un mor tq*fsha motren ca tkesh po er po vrapo ti po ky gjak qe esht derth ktu esht i imi mor ku*v qoft i idhet apo i omel osht i imi…. po vrapo ti vrapo ik deri ku do shkosh sa tmarr un informacjon ku rri e ha familja jote vrapo ti se dhe un kur tvi per ti vra me vrap do vi…

Skam ca hum un mor tq*fsha ate burrnin qe ti paske pas fiksoje ket datën e sotme se te afërmit e mi po vujn tgjith nga ajo qe ti shkaktove sot…

Po mos harro ere se te njejten vujtje do kesh dhe ti. Ropt do ju q* qe nga fmit e te i madhi sa ta marr vesh ku jeni tu honger buk direkt kam me ardh se mzin gjaku e shpirti per mrena 4 koka e maje men …

 

 

 

 

Pas