Life Style

Bashkëjetesa me drejtorin e Urgjencës Kombëtare, mjekja:Ishte një shkëndijë që…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 11/04/22 |
Opi Nion

Mjekja psikiatre, Arjana Rreli si rrallë herë ka folur për jetën private dhe bashkëjetesën me mjekun, Skënder Brataj, drejtor i Urgjencës Kombëtare.

E ftuar në news 24 Rreli tregon se si u njohën dhe se si lindi dashuria mes dy mjekëve.

“Ai nuk ka fjalë, por vepra. Kur vjen me trëndafil në dorë, ndërsa paradite kam pasur një problem, ai pasdite më thotë ‘u zgjidh’… Ka shumë vlera njerëzore”, shprehet Rreli.

Ajo tregon se janë njohur nga një shoqëri e përbashkët. “Ishte një shkëndijë që nuk mund të them se ishte dashuri e menjëhershme, por një mënyrë të menduari ku përballë ishin dy njerëz që kishin një rezonancë të njëjtë e fatkeqësi në jetë”, shton Rreli.

E pyetur se a ka këmngulur Brataj për këtë marrëdhënie Rreli i përgjigjet: “Jo shumë, nuk ishte nevoja të bëje interesantin, as të humbisje kohë që të njihje një njeri që ishte i lexueshëm”.

“Flasim gjatë si startoi e si të përsoset, se e mira nuk ka fund, jemi në dinamikë”, thotë Rreli, me shumë modesti.

Po ashtu ajo u ndal edhe tek intensiteti i lartë i punës në klinikë, përpjekja për një jetë të shëndetshme duke i dhënë  kohë e hapësirë pasionit për aktivitetin sportiv, dashurisë për qytetin e Vlorës, familjarëve të saj, fëmijëve dhe dy vëllezërve që duket se kanë një rol të rëndësishëm tek mjekja që u përgjigjet të gjithëve në telefon në çdo moment të ditës për shqetësimet e tyre./Opinion.al

 

Pas