Aktualitet

Basha: Shqipëria e treta në Europë për rritjen e çmimit të ushqimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 20/12/20 |
Semiljana Azizi

Lulzim Basha ka reaguar pasditen e sotme për rritjen e çmimeve të shportës bazë ushqimore.

Sipas tij, me të dhënë të siguruar nga Eurostat, Shqipëria ka rritjen më të madhe të çmimeve të ushqimeve në Europë, duke u renditur kështu e treta.

Kryedemokrati nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” shprehet se durimit i ka ardhur fundi, e premton gjithashtu se do të ulë çmimet kur të vij në pushtet.

Postim i Lulzim Bashës:

Shqipëria renditet e 3-ta në Europë për rritjen e çmimeve të shportës bazë ushqimore.

Të dhënat e publikuara nga EUROSTAT tregojnë se Shqipëria ka rritjen më të madhe të çmimeve të ushqimeve në Europë! Gjatë 7 viteve të dështuara të Edi Ramës, çmimet e ushqimeve në Shqipëri janë ngritur në stratosferë. Durimit i ka ardhur fundi!

Ne do të ulim çmimet e ushqimeve duke luftuar monopolet dhe klientelizmin, dhe do të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, në vend të një qeverie që kujdeset për veten dhe klientët e saj./Opinion.al

Pas