Te Fundit

Basha: Propozoj senatin, dhomën e dytë të Parlamentit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 29/10/15 |
root

Lulzim Basha ka propozuar në “Opinion” ngritjen e një dhome të dytë Parlamenti, që do të jetë senati i qytetarëve. “Së pari propozoj zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ne mekanizmat e kontrollit, propozoj krijimin e dhomës së dyte të senatit, të zgjedhur nga populli. Senati duhet jetë i drejtpërdrejtë nga qytetarët dhe merr përsipër atë që i është besuar Gjykatës Kushtetuese. Si edhe të ulim numrin e parlamentarëve, me kusht që të mos jetë kozmetikë”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas