Te Fundit

Basha: Partia Demokratike nuk ka faj, DIA-s i ndërpremë kontratën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:22 - 29/10/15 |
root

Lulzim Basha ka hequr çdo akuzë që bie mbi Partinë Demokratike, përsa i përket skandalit të CEZ-DIA. Për kompaninë DIA, Basha u shpreh: “Në momentin që CEZ përfundoi kontratën, një javë më vonë me datë 1 shkurt administrtori i ri i CEZ, u ka ndërprerë të gjitha kompanive kontratën që kishte me CEZ” Sipas Bashës “si rezultat i kësaj ndërprerje Shqipërisë u janë shpëtuar qindra milion euro dhe janë çuar në ndjekje penale.”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas