Kryesore

Basha ndan videon: Rama-Berisha-Meta janë bashkë. PD e çliruar nga e shkuaraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 30/01/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë një video në rrjetet sociale. Ai shprehet se PD është sot shpresa e vetme për ndryshim.

Bashkëngjitur me videon Basha shkruan se PD është përballë Edi Ramës, Sali Berishës dhe Ilir Metës, që së bashku janë më të vegjël se ç’kanë qenë kurrë më parë.

Sipas tij PD është e çliruar nga hijet e të kaluarës.

Demokratët dhe shqiptarët te Partia Demokratike kanë sot shpresën e vetme për ndryshim. Ne kemi sakrifikuar gjithçka për të materializuar këtë shpresë, kemi treguar se kemi forcën brenda vetes për t’u ndarë edhe nga hijet e të shkuarës edhe nga korrupsioni i të shkuarës, ndërkohë që vazhdojmë betejën me të keqen e sotme që është regjimi i Edi Ramës. Pra nga njëra anë kemi shumicën me vete, shumica është për ndryshimin, e do këtë ndryshim, që ne e mishërojmë edhe në vizionin tonë edhe në programin tonë edhe në luftën tonë të përditshme. Dhe e dyta që do ta them fare qartë, përballë kemi si asnjëherë tjetër Edi Ramën, Sali Berishën dhe Ilir Metën, që së bashku janë më të vegjël se çkanë qenë kurrë më parë. Ata të tre bashkë janë pakica absolute përballë shqiptarëve. Partia Demokratike e çliruar nga pesha e të kaluarës, do ta marrë këtë shumicë për të ecur përpara drejt së ardhmes”-thotë Basha./Opinion.al

Pas