Kryesore

Video/Komisioni i Rithemelimit zgjedh Hekuran Xhanin kandidat për RrogozhinënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 30/01/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka zgjedhur si kandidat për Bashkinë e RRogozhinës Hekuran Xhanin.

Nga primaret e organizuara sot nga Komisioni i Rithemelimit ka rezultuar se Hekuran Xhani do të jetë përfaqësuesi i tyre për Rrogozhinën në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Zgjedhjet do të zhvillohen në 6 bashki të cilat aktualisht janë pa kryetarë, dhe mes tyre është edhe kjo e Rrogozhinës.

Hekuran Xhani u përzgjodh me 211 vota të anëtarëve./Opinion.al

Pas