Kryesore

Basha: Milva Ekonomi do komandohet nënkryetare në Durrës që të firmosë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 14/10/20 |
Al Do

Akuzat për kontratat e inceneratorëve qëndrojnë në ballë të betejës elektorale të Partisë Demokratike.

Teksa përsëriti edhe njëherë para gazetarëve, së këto janë kontrata korruptive, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri edhe një deklaratë të fortë.

Sipas tij, kryeministri Rama do t’i heqë mandatin e deputetes Milva Ekonomit dhe do ta komandojë nënkryetare të Bashkisë së Durrësit për të firmosur një marrëveshje tjetër për inceneratorët.

Për inceneratorët e ka në mendje ta shkarkojë për herë të pestë apo të gjashtë kryetaren e bashkisë së Durrësit. Se nuk pranon zonja që nuk ia di emrin, se nuk kemi si t’ia dimë emrin se i ndërrojnë më shpesh sesa shefat e Kadastrës së Vlorës, nuk pranon të firmosë një aferë qindra milionëshe për të çuar lekë tek inceneratori i Tiranës. Dhe po bëjnë gati Milva Ikonomin që të japë dorëheqjen nga deputete e të komandohet atje që të firmosi shkresën e të vjedhin paratë prapë me inceneratorët. Këtu e ka mendjen ai, mos kujtoni se ka mendjen diku tjetër. Keni besoj informacion? Ja po ua them unë. Ky është plani.  A do ta ndryshojë pas publikimit që bëra unë? Kjo mbetet për tu parë. Plani është: Milva Ikonomi të japë dorëheqjen nga deputete, të komandohet nënkryetare, të ikë kjo nënkryetarja e 3, 4 apo 5-të atje dhe të firmosi shkresën për të çuar të paktën 100 milionë inceneratorëve. Gjithçka tek Edi Rama është e lidhur me paratë që iu grabitën shqiptarëve dhe iu shkojnë oligarkëve, në veçanti afera e tmerrshme e inceneratorëve të plehrave. Të tjerat pastaj janë pikërisht siç e thash dhe siç më citove : “Fryhet si gjel dhe kakaris si pulë”. Por pulë që s’bën vezë, bën vetëm glasa. Dhe faturën e paguajnë shqiptarët.”, tha Basha. /Opinion.al

Pas