Politikë

Basha me të rinjtë në Elbasan: Rama rrënoi Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 14/03/21 |
Opi Nion

Kreu i PD, Lulzim Basha pas takimit të zhvilluar me studentët në Elbasan, gjatë një takimi që ka zhvilluar me disa prej tyre.

Ai u ka premtuar të rinjve se do të kenë lehtësira dhe prioritet nëse kreu i PD fiton zgjedhjet.

Kreu i demokratëve kërkoi mbështetjen e të rinjve në zgjëdhjet e 25 prillit, duke theksuar se qeveria “Rama” ka rrënuar Shqipërinë.

“Pranvera është dita e ndryshimit, rinia është fuqia e ndryshimit! Sot jeni kryeqendra e ndryshimit. Tani është koha të bëhemi të gjithë bashkë. Edhe gjatë kohës që studioni të keni dhe orë praktike. Do të paguheni dhe për stazhin. Trishtimin dhe rrënimin që ka mbjellë kjo qeveri në 8 vite t’ia kthejmë me votë. Unë e di që fuqia e shpresës dhe e ndryshimit do të vijë nga rinia. Ne do të nderojmë meritokracinë. Ju jeni më të mirë se studentët në Evropë, jo se dua të jem racist por sepse ata e kanë pasur më të lehtë se ju. Ju keni nevojë për shtysë”, tha Basha./ Opinion.al

Pas