Kryesore

Basha me ambasadorin në ikje, Donald Lu: Krenarë për bashkëpunimin me SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 14/09/18 |
b.f

Ambasadori Donald Lu ka qenë sot në selinë e PD në të fundit takim me Bashën si ambsador i SHBA. Siç dihet tashmë, Lu do të largohet nga vendi ynë dhe me sa duket në fund kanë bërë “paqe” pas marrëdhënieve disa herë të tensionura të ambasadorit me opozitën disa muaj më parë.

“Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar”, shkruan Basha në Twitter.

Pas