Kryesore

Basha-Berisha vijojnë akuzat ndaj njëri-tjetrit: Basha pazare me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:41 - 03/12/21 |
Opi Nion

Pas akuzave nga “Foltorja” de Devollit, ish-kryeministri Sali  Berisha i është përgjigjur kryedemokratit, Lulzim Basha i cili tha se dosja e vetme ekzistuese është shpallja non grata e tij nga SHBA.

Në një dekeklaratë të “Foltores”, thuhet se halli i vërtet i demokratëve janë humbjet që sipas Berishës janë shkaktuar nga pazaret që janë bërë mes Ramës dhe Bashës.

Deklaratë Partia Demokratike – Foltorja

Halli i i vertete i demokrateve dhe i shqiptareve jane deshtimet dhe humbjet e nje pas njeshme te peng kryetarit qe i dhuruan mandatin e trete regjimit me te korruptuar te Europes. Halli i vertete i demokrateve eshte shperdorimi dhe tradhetia ndaj sakfrificave te tyre per pazaret e kryetarit! Per dosjet dhe pazaret e Bashes ka 8 vjet qe demokratet kalojne nga humbja ne humbje! Kuvendi Kombetar i dt 11 Dhjetor i mbledhur me vullnetin e mbi 5 mije delegateve do te shenoje fundin e pazareve Rama – Basha dhe rikthimin e Partise Demokratike ne misionin e saj te shenjte per rrezimin e regjimit te Edi Rames.

Partia Demokratike do ta realizoje kete mision ne aleance me gjithe demokratet dhe qytetaret qe kerkojne shpetimin e Shqiperise permes nje PD me te forte me te hapur dhe me te bashkuar!  Te gjithe bashke ne 11 Dhjetor per te nisur rrugen drejt FITORES!/ Opinion.al

Pas