Bota

Banorët e Bërxullës në protestë/Hipin në shtyllat e tensionit, kërcënojnë se do të hidhenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 15/01/23 |
Opi Nion

Banorët e Bërxullës kanë dalë sërish në një protestë këtë të dielë, për të kërkuar shpronësim sipas vlerës së tregut për tokat e tyre që preken nga projekti i rrugës Thumanë-Kashar.

Disa prej tyre kanë arritur deri aty sa kanë hipur në një shtyllë tensioni dhe kërcënojnë se do hidhen.

Ata kërkojnë një takim me ministren Belinda Balluku. Kjo është e disata herë që banorët protestojnë për të kërkuar dëmshpërblim për tokat e tyre.

Banorët theksojnë se nuk do t’i lejojnë punimet në tokat e tyre pa u kompensuar me çmimin e tregut.

Pas