Kronikë

Ballsh/ Pas konfliktit, 60-vjeçarja tenton të djeg komshien dhe veten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 16/10/19 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Ballshit. Një 60 vjeçare ka spërkatur me benzinë komshien e saj dhe ka tentuat t’i vërë flakën.

Më pas 60-vjeçarja ka spërkatur dhe veten me benzinë dhe ka tentuat vetëdigjet, por ndërhyrja e shpejt e policisë ka bërë të mundur shuarjen e flakëve. 60-vjeçarja është transportuar për në spital, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Mësohet se P.T. vuan nga depresioni dhe dyshohet se ajo e kreu aktin në kushte të rënda psikologjike.

Njoftim policie

Patrulla e policisë në Ballsh bën të mundur që një shtetase mos të pësonte dëmtime të rënda pas flakës që i kishte vënë vetes. Sot rreth orës 18:15, në qëndër të qytetit të Ballshit, shtetësja P.T, 60 vjeçe, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka spërkatur me benzinë dhe ka tentuar t’i veri flakën komshies së saj, shtetases E.Xh, e cila ka arritur të largohej. E ndodhur në gjëndje të rëndë psikologjike, shtetasja P.T ka hedhur benzinë në trupin e saj dhe ka ndezur çakmakun për t’u vetëdjegur. Ndërhyrja e patrullës së policisë bëri të mundur që shtetasja P.T të mos pësoi dëmtime të rënda duke fikur menjëherë zjarrin. 60-vjeçarja u transportua me ambulancë për në Spitalin Rajonal Fier dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashte rrezikut për jetën. Dyshohet se kjo shtetase vuan nga depresioni. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ Opinion.al E.Xh.

Pas