Aktualitet

“Ballkani i Hapur”, Rama: Ta shtyjmë para për të mirën e fëmijëve tanë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:15 - 24/08/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka cekur në një reagim në rrjetet sociale çështjen e Ballkanit të Hapur.

Rama shkruan se kjo është një rrugë për interesat tona të përbashkëta dhe duhet të shyjmë përpara për të mirën e fëmijëve tanë.

“Askush nuk te kerkon te harrosh asgje, por e para mos ua bej te tjereve te keqiat qe te kane bere ata ty, pra mos i thuaj shkja e mos e urre nje muzikant vetem pse flet gjuhen e tjetrit, sic bejne ata me ata qe flasin gjuhen tone dhe e dyta,

Ballkani i Hapur eshte nje rruge me shume per interesat tona, prandaj s’kemi cfare presim po duhet te shtyjme fort perpara per te miren e krejt femijeve tane!”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas