-U tha në Opinion

Balliu:Basha e kishte marrë vendimin për Berishën para zgjedhjeve në parti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 23/09/21 |
Opi Nion

Ish-deputeti i Klevis Balliu shprehet se kreu i PD, Lulzim Basha e kishte marrë vendimin për përjashtimin e ish-kryemnistrit Sali Berisha nga grupi parlamentar para mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar partie në selinë blu.

Balliu tha në emisionin “Opinion” se Basha e mbajti të fshehtë vendimin që të fitonte zgjedhjet në parti, pasi pa Berishën nuk do kishte mundur të merrte drejtimin e qeverisë.

Ish-deputeti theksoi se Kuvendi do të mblidhet dhe në PD do të rikthehen referendumet.

“Ky vendim është marrë më përpara, por nuk e deklaroi se donte të fitonte zgjedhjet brenda partisë. Ky është fakt. Se pa Sali Berishën nuk i fitonte zgjedhjet në parti, e përqafonte dhe mbajti fshehur vendimin. Nga pikpëpamja morale është një shëmti e niveleve të larta. More një vendim, por ky vendim e ka ndihmuar PD. Skenari një është do mblidhen firmat, do mblidhet Kuvendi do votohet. Ky ka hequr referendumin në parti,”-tha Balliu./Opinion.al

Pas