Politikë

Balla takon Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin në HagëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 29/11/22 |
Opi Nion

Kryetari i Grupit Parlamentar i PS, Taulant Balla është takuar ditën e sotme me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin në Hagë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Balla shkruan është krenarë për luftën e pastër që bëri për çlirimin e Kosovës UÇK.

Më tej, socialisti thotë se komandatët e UÇK mbahen të arrestuar mbi bazën e një raporti dhe rezolute turpi.

Postimi i Plotë

U takova sot me Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryetarin Kadri Veseli në Hagë. Jemi krenarë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, e cila bëri një luftë çlirimtare të pastër e të drejtë, ashtu siç janë luftërat çlirimtare, sepse e drejta për liri ishte në themelin e saj. Sot komandantët e UÇK-së mbahen të arrestuar, në të njëjtën godinë, sikur ata që ushtruan masakrat në Kosovë, Srebrenicë e gjetkë, mbi bazën e disa akuzave të paqena, të një raporti dhe një rezolute turpi, për ata që e shkruan dhe ata që e votuan.

Pas