Aktualitet

Balla në dosjen e Çapjave? Gjiknuri: Pyesni personin konkret, PS është një parti e fortëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 25/11/22 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, në një prononcim për mediat këtë të premte, nuk ka dhënë asnje koment në lidhje me akuzat e opozitës se kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dalë në përgjimet e bandave të Elbasanit, të cilat sipas Berishës janë fshirë.

Nga Elbasani, Gjiknuri tha se për këto akuza duhet të pyetet vetë personi konkret, duke shtuar se PS është një parti e fortë që nuk mund të njolloset nga akuzat e qarqeve të caktuara.

 “Janë pyetje që duhet t’ja bëni personave konkret. Partia Socialiste është një parti e fortë. Nuk dua të merrem me deklaratat e mediave, nuk di vërtetësinë e tyre. PS është një parti e fortë, bazohet te vullneti i njerëzve dhe nuk njolloset nga akuzat që mund të bëhen nga media apo qarqe të caktuara,”- tha Gjiknuri. 

Kujtojmë se një ditë më parë Berisha akuzoi Ballën në parlament se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra, pasi ky i fundit kishte arritur të zbulonte përgjime ku dilte dhe emri i kreut të grupit Parlamentar të PS.

Pas