-U tha në Opinion

“Babalja”, Bardhi: Përgjimet përfshijnë Ballën në fabrikimin e “aktorit”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 11/10/18 |
b.f

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, publikoi disa dokumente të Prokuorisë së Përgjithshme nga Drejtoria e Përgjimeve, ku sipas tij përfshihet kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Bardhi tregoi se e gjithë shteti është vënë në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik.

Ai tregon se ajo çfarë është dokumentuar gjatë këtyre ditëve ka qenë thjesht një shpikje, apo krijesë e një skenari mafioz nga kryeministri dhe ministri i tij i Brendshëm, për të mbrojtur Agron Xhafën.

Ish-ministri deklaroi se këto dokumente të publikuara nga Partia Demokratike, ndodhen në fashikullin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Pas