Aktualitet

Babai i të riut që u kap me 123 mijë paund: S’kishte djeni për paratë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 20/05/21 |
Opi Nion

Një ditë pasi një 21-vjeçar u arrestua pasi në mjetin tip “furgon” që drejtonte iu gjet një sasi prej 123 mijë paund ka folur babai i tij.

Shkëlqim Sefolli ka mohuar që djali i tij të kishte dijeni për shumën e parave duke kërkuar drejtësi për ngjarjen. Ai tha në një intervistë  për news 24 se djali kishte rreth një muaj që kishte nisur punë si shofer duke drejtuar mjetin nga Porti i Durrësit deri në Itali dhe anasjelltas.

Olsi ka rreth një muaj që punon shofer. Mund të jetë rruga e pestë ose e gjashtë. Nëpërmjet mediave kam mësuar për arrestimin. Djali nuk ka qenë në Angli. Pardje u nis nga Shqipëria me furgonin. Djali nuk ka dijeni për paratë që u gjetën, s’ka lidhje me ngjarjen. Shkoi në Torino dhe djali e la furgonin bosh atje dhe mori furgonin tjetër. Punonte në postë private si shofer. Nëpërmjet avokatit kemi kontaktuar me të. Djali ka mbaruar shkollën elektrike dhe ka punuar elektrike. S’ka pas punë stabël” tha babai i 21-vjeçarit.

Paratë u kapën pasditen e djeshme në Portin e Durrësit dhe ishin fshehur në prapakolpin e një furgoni që vinte nga Anglia. I vetmi i arrestuar është shoferi Olsi Sefolli, 21 vjeç./Opinion.al

Pas